Wolontariat

 

Wolontariat podczas Festiwalu ma dwa apekty. 

 

Jeden z dni Festiwalu poświęcimy w całości na odkrywanie Ibizy i jej mieszkańców, oferując uczestnikom możliwość dzielenia się swym Światłem poprzez wsparcie inicjatyw lokalnej społeczności. Do wyboru będą trzy inicjatywy. Zaznacz jedną z nich w formularzu zgłoszeniowym. 

 

Wzięcie udziału w tej aktywności nie jest obowiązkowe.

Deixalles Foundation

 

Głównym celem Deixalles Foundation jest otwarcie rynku pracy dla ludzi z różnymi problemami społecznymi. Motywuje ona również do rozwoju sprawiedliwej gospodarki, zarządzania odpadami i kształtowania świadomości na temat środowiska naturalnego. Fundacja prowadzi kilka programów, do których potrzeba wolontariuszy: a) naprawa i odnawianie używanych mebli; b) prasowanie i składanie używanych ubrań; c) malowanie i utrzymywanie różnych pomieszczeń.

Grupo Voluntarios Deixalles.jpg
Grupo Voluntarios Deixalles.jpg

Grupo Voluntarios Deixalles.jpg
Grupo Voluntarios Deixalles.jpg

1/5
Ibiza 4 Patas

 

Ibiza 4 Patas jest niedochodową organizacją działającą w formie schroniska dla psów. Jej głównym celem jest ochrona zwierząt i szerzenie w lokalnej społeczności świadomości ich praw poprzez skupienie na tematach zapobiegania biciu zwierząt, ich porzucaniu i braku dostatecznej opieki nad nimi. Do zwierząt odnoszą się z szacunkiem i zachęcają do adopcji porzuconych psów. Organizacja potrzebuje wolontariuszy do pomocy w budowaniu psich bud, wyprowadzaniu zwierząt na spacer, kąpaniu ich i dzieleniu się z nimi miłością.

Codzienna praca wolontariacka

Bezpieczeństwo i dobra organizacja Festiwalu zapewniona jest przez „nas” – jego nauczycieli i pracowników. Każdego z gości poprosimy o współpracę i poświęcenie odrobiny czasu, by różne miejsca, z których korzystamy, utrzymać w czystości i porządku. Kiedykolwiek zajdzie taka potrzeba, będziemy prosić o pomoc. Festiwal Enlight opiera się na współpracy, więc w pewnym momencie zapytamy Cię w jaki sposób mógłbyś nam pomóc.